ЛІТНІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2024 РОКУ В ПАРИЖІ

Літні Олімпійські ігри 2024 (англ. 2024 Summer Olympicsфр. Jeux Olympiques d’été de 2024, офіційна назва Ігри XXXIII Олімпіади) пройдуть в столиці Франції місті Парижі та у 16 інших містах по всій європейській частині Франції, а також на Таїті — острові у складі французької заморської країни та заморського колективу Французької Полінезії.

На цих Олімпійських іграх відбудеться дебют брейкдансу як олімпійського виду спорту. Ігри стануть першими, на яких буде однакова кількість спортсменів серед чоловіків і жінок.

Після рішення про одночасне голосування кандидатів на Ігри 2024 та 2028, було вирішено, що Париж є пріоритетним місцем проведення 2024 року. Париж стане другим після Лондона містом, яке тричі приймало літні Олімпійські ігри. Місто вогнів вперше приймало Олімпійські ігри 1900 року, після – 1924. Через сто років, 26 липня 2024 року, урочисто привітає мир на Іграх втретє. Для Франції це буде шоста Олімпіада. На додаток до трьох літніх, Франція тричі організовувала зимові Ігри: Шамоні-1924, Гренобль-1968 та Альбервіль-1992.

У програмі Олімпійських ігор 2024 року представлено 32 види спорту. Для поліпшення програми та загальної концепції ігор до 28-ми основних олімпійських видів спорту, в якості додаткових були обрані: брейк-данс, Спортивне скелелазіння, скейтбординг і серфінг, які дозволять встановити новий стандарт для інклюзивних, гендерно збалансованих і орієнтованих на молодь ігор.

На початку лютого 2023 року, на офіційних рівнях у США, Великій Британії та Франції прозвучали рішення щодо блокування участі російських та білоруських спортсменів на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року.

22 червня 2023 року, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію із рекомендацією МОК не допустити російських та білоруських атлетів на Олімпійські та Паралімпійські ігри в Парижі навіть під нейтральним прапором. Це рішення ухвалили 71 голосами «за» та 4 «проти»

У жовтні 2019 року був представлений остаточний логотип літніх Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024. Емблема являє собою зображення олімпійського вогню в золотій медалі, а волосся і губи зображені на емблемі, створюють образ Маріанни — уособлення Французької Республіки з часів революції 1789 року. Кожен із цих символів відображає частину особистостей та цінностей Франції, а використання жіночого зображення служить даниною поваги до Літніх Олімпійських ігор 1900 року в Парижі, в яких вперше взяли участь жінки. Презентація емблеми у 2019 році стала знаковим моментом в історії Олімпійських та Паралімпійських ігор.

У 2024 році вперше літні Паралімпійські ігри матимуть той же логотип, що і їх відповідні Олімпійські ігри, без будь-яких відмінностей.

8 лютого на урочистій церемонії в Парижі були презентовані головні нагороди змагань – олімпійські медалі Парижа-2024. Дизайн був розроблений всесвітньо відомим виробником ювелірних виробів “Chaumet”.

Медалі можна розділити на чотири, що дозволить медалістам олімпійських ігор поділитися своїми успіхами зі своїми родинами. На поверхні дизайн виглядає так само, як і типова спортивна медаль. Кожна з них буде прикрашена шматочком Парижа та символом Франції. Всі нагороди – усього 5084 медалей містять 18-грамовий шестикутник з металу, який колись був частиною Ейфелевої вежі. На зворотному боці медалі зображено давньогрецьку богиню перемоги Ніку, а також Панатінаїкос та Акрополь. На ребрі вигравіювано назву виду спорту та дисципліни.

Україна візьме участь у літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, що відбудуться з 26 липня по 11 серпня 2024 року. Ці ігри мають особливе значення для України, адже це можливість показати світові нашу волю та силу духу. Гасло України на Олімпійських іграх: «The Will to Win».

Цього разу для України Олімпіада — це в першу чергу великий екран до світу. Ми маємо нагадати, що Україна є, бореться і здатна перемагати. Cам факт, що у Парижі виступають під українським прапором є великим проявом сили волі.

З початку повномасштабного вторгнення росії загинули понад 450 українських спортсменів, серед яких і чемпіони світу. Російські окупанти знищили або пошкодили понад 500 спортивних об’єктів, серед яких 15 баз олімпійської підготовки. Попри це, українські спортсмени продовжують тренуватися та виборювати ліцензії на Олімпійські ігри.

Наші спортсмени — це герої, які тренуються в умовах окупації, під обстрілами, часто втрачаючи близьких. Їхня мужність і воля до перемоги заслуговують на найбільшу повагу і підтримку

Участь України в Олімпійських іграх — це перемога нашого духу, волі і віри в майбутнє.