ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ПІД ЧАС ВІЙНИ
«ШОКОВИЙ СТАН, КОНТРОЛЬ ВЛАСНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ»
Війна – це подія що несе реальну загрозу існуванню, має надзвичайно серйозний вплив на психічний стан кожної людини. Війна змушує стикатися не тільки з фізичною небезпекою, а й переживати події, пов’язані із загрозою життю, із загрозою існуванню близьких людей, а також людина стикається з нестачею інформації або її непевність. Відбувається порушення звичних життєвих умов, які впливають на емоційний стан людини.
Для покращення свого емоційного стану необхідно займатися справами, які приносять задоволення та допомагають уникнути вигорання, головне в цьому процесі – навчитися відновлювати сили та заряджатися енергією, знаходити час на заняття спортом.
Для того, щоб досягти гармонії треба вміти тримати рівновагу, залишатися спокійним, контролювати свою поведінку у важких ситуаціях. Внутрішнє заспокоєння усуває тривоги та страхи, людина у спокійному «стані» здатна побороти негативні думки, стрес, відсутність задоволення та нещастя, також людина стає більш впевненішою у собі.
Для покращення емоційного стану є прості поради:
-Будьте активними. Спорт допомагає відчувати легкість і заряджати енергією.
-Вчіться пробачати. Негативні ситуації треба забувати, а відпустивши образи ви відчуєте полегшення.
-Займіться домашніми справами, це відволікає. Наведіть порядок у своєму домі.
-Вчіться не тільки брати, а й віддавати. Допомагаючи іншим людям, ми стаємо більш відкритими.
-Читайте. Читання покращує стан людини, розширює світогляд і дарує емоції.
-Приділяйте собі більше часу. Дозволяйте собі побути наодинці, це допоможе побачити суть думок і прислухатися до підсвідомості.
-Почніть змінювати себе, а не прискіпуйтесь до оточуючих.
-Не шукайте ідеалів. Набуття гармонії не означає, що ви повинні стати ідеальною людиною, ви повинні стати щасливою людиною.
-Не ускладнюйте собі життя. Не беріть забагато обов’язків і не займайтеся марною діяльністю. Складайте графік і щоденно виконуйте кілька важливих завдань.
-Не треба поспішати. Залишайте час для внутрішньої гармонії. Коли ви поспішаєте, ваш розум блокує нові можливості та пригоди.
-Любіть усе, що вас оточує. Розвивайтеся, вчіться любити себе та зовнішній світ, живіть активно та розширюйте світогляд. Любіть життя!
«ЯК ПЕРЕЖИТИ КРИЗУ ТА ЗБЕРЕГТИ СПОКІЙ В УМОВАХ ВІЙНИ»
Під час війни ми живемо у постійному стресі. Дуже складно залишатися спокійним і урівноваженим, коли такі жахливі події відбуваються в твоїй країні. Тому потрібно навчитися, як впоратися с кризовою ситуацієюі зберегти спокій.
Під час кризової ситуації людина може відчувати або переживати:
-страх;
-ступор;
-плач;
-істерику;
-панічну атаку;
-нервове тремтіння;
-агресію.
Ми розуміємо, що такі реакції й емоції абсолютно природні, тому важливо зберігати спокій та не панікувати. Бути готовим впоратися з будь-якою кризою самостійно, а також уміти надати психологічну підтримку тому, хто її потребує. Проте для цього потрібно знати правила:
-знаходитись поруч із людиною, яка потребує допомоги. Залишаючись поряд, людина відчуває себе впевнено та в безпеці;
-дати можливість людині висловитись. Важливо уважно вислухати людину, щоб допомогти їй пережити подію, що травмує;
-співчувайте, визнавайте і поважайте почуття людини;
-потурбуватись та надати практичну допомогу. Наприклад, зв’язатися з кимось, хто може побути з постраждалим, краще щоб це були родичі або знайомі.
Повністю позбутися стресу навряд чи вдасться, але треба налаштовувати себе, що все буде добре, коли закінчиться війна. Зосередьте свою увагу на своїй родині, піклуйтесь про своє здоров’я, займайтесь улюбленим хобі, а також приділяйте увагу фізичній активності, тоді значно легше пережити усі випробування цього важкого періоду.